Akí sú? Francúzi

Akí sú? Francúzi

Zábavný sprievodca francúzskou povahou, novinka. Nechajte sa inšpirovať a spoznajte ich zvyky, tradície a životný štýl. Dozviete sa, čím Francúzi žijú, ako sa zabávajú alebo prečo sú stále takí šik. Lepšie pochopíte ich národnú identitu, rodinné vzťahy a pracovné zvyklosti a ľahšie s nimi nadviažete kontakt. V knihe sa však dočítate oveľa viac.

Vydanie: 1., 2020 | Strán: 96 | Formát: 111x178 mm | ISBN: 978-80-8145-234-5
Väzba: V4 - mäkká šitá | Ebook formát: | Dostupnosť: skladom
Systém: V4 - mäkká šitá | ISBN: 978-80-8145-234-5
Balenie: 96 111x178 mm | Dostupnosť: skladom
cena: 4.90
Obsah
  • Zábavný sprievodca francúzskou povahou.
  • Národná identita, povaha, postoje a hodnoty, posadlosti, zvyky a tradície, jedlo a nápoje, kultúra, biznis, zločin, šport, jazyk a ďalšie.
Hlavné vlastnosti
Ukážky
Akí sú? Francúzi Akí sú? Francúzi Akí sú? Francúzi Akí sú? Francúzi Akí sú? Francúzi Akí sú? Francúzi
Odporúčame
Podrobnejšie informácie

Francúzi vnímajú sami seba ako jediný naozaj civilizovaný národ sveta, považujú sa za odborníkov na všetko dôležité. Vidia slávu v tom, čo iní považujú za porážku. Pre národnú ani inú kolektívnu sebaľútosť naozaj nemajú pochopenie. Naopak, ich vojnový pokrik znie „dopredu!“– k barikádam, k budúcim voľbám, k ďalšiemu vynálezu a vyjednávaniu. Veria, že všetko nakoniec dobre dopadne – jednoducho preto, že všetko francúzske je najlepšie na svete. Francúzi vnímajú každodenný život ako umenie, a umenie zároveň dotvára ich každodenný život
Po fyzickej stránke sú Francúzi jedným z najpríťažlivejších národov sveta. Vedia, ako sa atraktívne obliecť, pohybovať, ako stáť, usmievať a zamračiť sa, a dokonca aj ako atraktívne našpuliť pery. Ruky, tvár a telo používajú na komunikáciu oveľa viac ako národy anglosaské a vo vzťahu k telu sú uvoľnenejší. To im spolu s neochvejnou vierou v seba sama dáva značnú mieru sex-appealu. Jean Gabin nebol taký krasavec ako Cary Grant, ale v tom, ako si posunul klobúk na bok, bolo viac sex-appealu, ako mal Grant v celom tele.
Francúzom vo všeobecnosti záleží viac na tom, aby všetko robili ohromne štýlovo, ako na tom, čo robia. Je to ľud zmyselní, páči sa v situáciách, keď si iní trepu rukami; hrdo vyhlasuje, že k milovaniu pristupuje rovnako ako k jedlu; píše hudbu, ktorá má zvuk slnka vychádzajúceho z mora. Vo Francúzsku však dodržiavajú aj pravidlá etikety – sú veci, ktoré sa na verejnosti jednoducho nerobia. Muži si na ulici nečešú vlasy a ženy sa na ulici nelíčia. Nech je hocijaká horúčava, oblečenie sa na prechádzke neskladá.
V našom sprievodcovi sa dozviete o každodennom živote a správaní Francúzov oveľa viac. Pochopíte lepšie ich identitu, zvyky a tradície, a ľahšie s nimi nadviažete kontakt. Dozviete sa viac o podstate francúzskeho šarmu, štýlu a elegancie.